Strona główna Szczecinek RdS dalej murem za Krasnoludkiem

RdS dalej murem za Krasnoludkiem

Członkowie stowarzyszenia Razem dla Szczecinka zwołali wczoraj konferencję prasową, w czasie której wystosowali do kamer wiele oskarżeń względem Urzędu Miasta oraz Komunalnego Centrum Usług Wspólnych. Chodzi oczywiście o przedszkole Krasnoludek, którego właścicielki od 1 stycznia nie otrzymują dotacji z powodu spóźnienia w aplikowaniu wniosku.

Sprawa budzi kontrowersje od początku zeszłego roku. Przypomnijmy, że miasto nie przedłużyło umowy na dalszą działalność Tęczy oraz właśnie Krasnoludka oraz przeprowadziło postępowanie przetargowe dla nowych podmiotów. W późniejszym okresie Komunalne Centrum Usług Wspólnych wypowiedziało umowę najmu Krasnoludkowi, a jego właścicielki pozwały Miasto Szczecinek do sądu. Mimo nakazu opuszczenia obiektu przy ul. Przemysłowej, prowadzące placówkę wciąż korzystają z budynku należącego do ratusza korzystają.

W międzyczasie w obronie Krasnoludka stanęło Razem dla Szczecinka, które wczoraj zorganizowało spotkanie z mediami, aby przedstawić najnowsze ustalenia i stanowisko stowarzyszenia. Więcej w naszym materiale video.