Strona główna Szczecinek Remonty na Miejskiej Plaży

Remonty na Miejskiej Plaży

Miejska Plaża przy ul. Mickiewicza doczeka się liftingu. Ratusz rozpisał w ostatnich dniach przetarg mający wyłonić wykonawcę m.in. remontu znajdujących się na obiekcie zespołu pomostów, a samo kąpielisko zyskać ma również dodatkowe elementy. Niestety, wyremontowanym obiektem cieszyć się będziemy jednak dopiero w kolejnym sezonie.

Zgodnie z zamówieniem, odeskowanie na kąpieliskowej atrakcji zostanie w pełni wymienione, infrastrukturę wzbogacą ozdobne fontanny, dno jeziora zostanie oczyszczone, a na tafli Trzesiecka zadebiutuje pływający park wodny. Przypomnijmy, że tego typu obiekt z powodzeniem od lat funkcjonuje na plaży w Białym Borze. Na tym jednak nie koniec określonych w zamówieniu prac, gdyż odświeżeniu ulec ma także górujący nad terenem hangar, w którym garażowane są tramwaje wodne Komunikacji Miejskiej. Wyłoniony z początkiem tegorocznego sezonu wykonawca będzie miał na realizację przedsięwzięcia 13 miesięcy.

Czekać tak długo nie trzeba będzie za to na otwarcie wyciągu do nart wodnych. Właśnie ruszyły prace konserwacyjne, które potrwać mają do 27 maja. Po ich zakończeniu obiekt ma zostać oddany do użytku amatorów sportów wodnych, ale do tego czasu Ośrodek Sportu i Rekreacji apeluje do użytkowników wszelkiej maści jednostek pływających o omijanie obszaru wokół jednej z największych szczecineckich atrakcji turystycznych.