Strona główna Szczecinek Renata Rak kandydatką ze Szczecinka, Bartosz Arłukowicz jedynką

Renata Rak kandydatką ze Szczecinka, Bartosz Arłukowicz jedynką

Niedawno ogłoszony termin tegorocznych wyborów parlamentarnych oznacza rozpoczęcie intensywnej kampanii, również w naszym regionie. Jako jeden z pierwszych kandydatów do Sejmu i Senatu przedstawił komitet Koalicji Obywatelskiej.

Sejmową listę kandydatów KO w okręgu nr 40 (byłe województwo koszalińskie) otwiera europoseł Bartosz Arłukowicz. Wśród propozycji przedstawionych w piątek w Koszalinie po raz kolejny nie zabrakło reprezentanta powiatu szczecineckiego, którym tym razem jest Renata Rak, wicedyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Szczecinku oraz zdobywczyni mandatu radnej Rady Powiatu w Szczecinku. Do izby wyższej parlamentu z list Koalicji Obywatelskiej startować będą z kolei aktualni senatorzy, a więc Stanisław Gawłowski oraz Janusz Gromek.

Pełna lista kandydatów Koalicji Obywatelskiej do Sejmu:

 1. Bartosz Arłukowicz
 2. Przemysław Słowik
 3. Barbara Grygorcewicz
 4. Marek Hok
 5. Poseł Piotr Zientarski
 6. Renata Rak
 7. Paweł Suski
 8. Magdalena Miszke
 9. Dorota Róża Chałat
 10. Anna Bańkowska
 11. Łukasz Młynarczyk
 12. Karolina Siwek
 13. Jacek Jerzy Kozłowski
 14. Elżbieta Sekuła
 15. Jacek Marcinkowski
 16. Sebastian Tałaj

Z pierwszą po ogłoszeniu nominacji ekspresową wizytą w Szczecinku jeszcze w ubiegły weekend pojawił się były Minister Zdrowia, który oczywiście zapowiada regularne wizyty nad Trzesieckiem. Z kolei jutro, a więc we wtorek 22 sierpnia o godz. 16:00 na terenie zielonym przy Zamku Książąt Pomorskich wyborcom szerzej zaprezentuje się na konferencji prasowej Renata Rak.