Strona główna Szczecinek RevitaLife 2022 rozpoczęta

RevitaLife 2022 rozpoczęta

Przez czwartek i piątek w szczecineckim Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior odbywa się piąta już edycja Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej RevitaLife 2022. Wydarzenie, nad którym w tym roku patronat objęła Wiceminister Klimatu i Środowiska Małgorzata Golińska, ma na celu przede wszystkim zgłębienie tematyki metod rewitalizacji i rekultywacji wód.

W trakcie symbolicznego otwarcia nie zabrakło oczywiście pełniącej funkcję Głównego Konserwatora Przyrody szczecineckiej parlamentarzystki. Na inauguracji konferencji obecni byli również także licznie samorządowcy (w tym Wiceburmistrz Szczecinka Maciej Makselon oraz Zastępca Wójta Gminy Szczecinek Kazimierz Harasym), szkolna młodzież oraz przede wszystkim osoby hobbystycznie oraz zawodowo związane z wodami.

I to właśnie krajowa czołówka ekspertów i naukowców kompleksowo omawiać będzie m.in. wszelkiej maści zabiegi rewitalizacyjne oraz związane z nimi zagrożenia i problemy. W tym roku sporo uwagi skupiono na stanie zbiorników objętych programem naprawczym oraz debatowano nad stanem wód w niedalekiej przyszłości. Nie zabraknie także dyskusji na temat problemów trapiących Odrę, głównie w kontekście tegorocznych spustoszeń spowodowanych przez złote algi.