Strona główna Szczecinek Rewizyta w Niemczech

Rewizyta w Niemczech

Po tygodniu polsko-niemieckiej wymiany młodzieży, którą jako Zespół Szkół nr 2 organizowaliśmy w maju 2023 w Szczecinku, nadszedł czas na również 7-dniowy wyjazd do naszych Partnerów z Neumünster.

Grupa 12 uczniów, w tym 6 uczniów z ZS nr 2 i 6 uczniów ze szkoły Elly-Heuss-Knapp-Schule wraz z opiekunami brała udział w kolejnych aktywnościach pomagających w utrzymaniu balansu w ciele, umyśle i duszy takich jak: wspólna zabawa w parku trampolin, tworzenie własnych ekspresyjnych obrazów na płótnie w Centrum Kreatywnym, wyjazd do Kilonii i udział w wystawie twórcy metody plastynacji anatoma dr Gunthera von Hagensa pt. „Światy Ciała”, zwiedzanie Hamburga pieszo i promem oraz wzajemne komunikowanie się i wyrażanie emocji tylko za pomocą gestów w fantastycznym miejscu Dialog w Ciszy, minigolf i sporty wodne takie jak SUP czy kajaki nad jeziorem Einfelder oraz dzień spędzony wspólnie z rodzinami uczniów z Niemiec, a do tego wspólne grillowanie, gotowanie i integracja w czasie wolnym – to skrót fantastycznego i różnorodnego tygodnia, który spędziliśmy w Niemczech.

Wszyscy uczniowie wrócili szczęśliwi, że mogli wziąć udział w tegorocznej międzynarodowej wymianie, zwiedzić inny kraj, poznać nowych ludzi, rozwijać swoje umiejętności językowe oraz przełamać własne bariery. Polsko-niemiecka wymiana młodzieży poszerza nie tylko horyzonty myślowe i zakres doświadczeń, ale daje możliwość budowania europejskiej spójności, otwartości umysłu na różnorodność przy wzajemnym wzbogacaniu się różnych kultur.

Spotkania są możliwe dzięki dotacji z Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

Info: Zespół Szkół nr 2 w Szczecinku