Strona główna Szczecinek Roczek maleńkiej Nadii – zaproszenie na charytatywny piknik

Roczek maleńkiej Nadii – zaproszenie na charytatywny piknik

Mała Nadia Gebauer, na której uzdrowienie potrzebny jest najdroższy lek świata, będzie obchodziła swoje pierwsze urodziny. Z tej okazji na muszli koncertowej w szczecineckim parku odbędzie się piknik. Czekają ciasta, gofry, frytki, lemoniada oraz wiele pokazów.

W niedzielę 23 lipca odbędzie się na terenie muszli koncertowej w parku piknik z okazji pierwszych urodzin Nadii Gebauer – dziewczynki, która choruje na SMA – rdzeniowy zanik mięśni i zbiera na najdroższy lek świata – Zolgensmę. Preparat trzeba nabyć prywatnie. Koszt wynosi 10 milionów złotych. To terapia genowa, podawana raz na całe życie.

Urodziła się 8 lipca 2022 roku jako zdrowe dziecko. Ale mieliśmy pecha… Gdyby przyszła na świat zaledwie 2 miesiące później, dziś nie musieli byśmy prosić o pomoc, zbierać ponad 9 milionów złotych… Gdyby Nadia urodziła się we wrześniu, dostałaby refundowaną terapię genową. Tymczasem się do niej nie kwalifikuje… – informują rodzice dziewczynki.

Z okazji roczku Nadii na wszystkich odwiedzających czeka w godzinach 14:00-18:00 gastronomia, ciasta, gofry, frytki, popcorn, lemoniada. Odbędą się pokazy straży pożarnej. Czeka oczywiście dmuchany zamek, pojawią się szczudlarze, gokarty, motorówka policyjna i militaria. Cały dochód z imprezy zostanie przekazany na rzecz Nadii.

REKLAMA