Strona główna Szczecinek Ruszył remont dworca kolejowego

Ruszył remont dworca kolejowego

Długo wyczekiwany remont zabytkowego dworca kolejowego w Szczecinku wreszcie wystartował. Po czterech nieudanych przetargach, w piątym postępowaniu udało się wreszcie wybrać wykonawcę modernizacji zabytkowego kolejowego w Szczecinku. Pracami remontowymi na szczecineckiej stacji zajęła się firma ADEXBUD PMB z Obornik Wielkopolskich, która swoje usługi wyceniła na sumę nieco ponad 22,5 mln zł.

Środki na modernizację zabytkowego obiektu niegdyś należącego do PKP w dużej części pochodzić będą z dwóch dotacji w wysokości 1,66 mln zł z Narodowego Programu Inwestycji Lokalnych oraz 11,5 mln zł z Polskiego Ładu. Pierwsze dofinansowanie ma posłużyć do wykonania remontu strefy pasażerskiej. Za drugi czek mają zostać wykonane dużo bardziej skomplikowane roboty, m.in. remonty bądź wymiana: elewacji, krat, balustrad, fundamentów, piwnic, okien, drzwi, zdobień sufitowych, stropów, klatek schodowych oraz wszystkich instalacji. Ponadto, przebudowane mają być wnętrza, które zyskają nowe funkcje, zainstalowane zostaną 2 windy, a cały obiekt stać ma się przyjazny dla osób niepełnosprawnych.

Wszystkie prace mają zostać zakończone w ciągu 30 miesięcy. Jak zapewnił przedstawiciel wykonawcy podczas symbolicznego przejęcia placu budowy, jest to termin niezagrożony.