Strona główna Szczecinek Rysunki Konturowe zawitały do Galerii Sztuki Zamek

Rysunki Konturowe zawitały do Galerii Sztuki Zamek

Do szczecineckiej Galerii Sztuki Zamek tym razem trafiły rysunki. Są to oczywiście prace wyjątkowe, które wyszły spod ręki malarza, grafika i plakacisty nagrodzonego w samym Hollywood – Macieja Woltmana. Wernisaż prac jednego z najpopularniejszych obecnie szczecińskich artystów miał miejsce w piątkowy wieczór.

Na zatytułowaną Rysunki Konturowe wystawę składa się kolekcja najnowszych rysunków (wykonanych w technice pastel plus akryl na kartonie), które w większości powstały w roku 2022. Jak tłumaczy sam autor dzieł: Rysunek jako forma wypowiedzi artystycznej jest pierwszym zapisem myśli, stanowi jedynie szkic a może już autonomiczne dzieło skończone. Rysunek konturowy sugeruje zamknięcie pewnej dowolnej formy, nadając jej kształt, umiejscawia ją w przestrzeni i nadaje jej emocje. Wystawa jest zapisem myśli, obserwacji i emocji. To wariacja na temat ciała, czasu i przestrzeni.

Maciej Woltman urodził się 5 lutego 1952 roku. W 1982 roku skończył Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w Poznaniu, a dyplom zdobył w dziedzinie plakatu i ilustracji książkowej w pracowni prof. W. Świerzego oraz malarstwa w pracowni prof. J. Świtki. Za plakat filmowy do japońskiego dramatu Ballada o Narayamie otrzymał wyróżnienie w filmowej Fabryce Snów.

Wystawę można podziwiać w Galerii Sztuki Zamek do końca roku.