Strona główna Szczecinek S11 ze Szczecinka do Bobolic z finansowaniem

S11 ze Szczecinka do Bobolic z finansowaniem

Kolejny poważny krok w sprawie rozbudowy drogi S11 na odcinku ze Szczecinka do Bobolic został właśnie wykonany. Na wczorajszym posiedzeniu gabinetu Mateusza Morawieckiego przyjęto Rządowy Program Budowy Dróg Krajowych do roku 2030 (z perspektywą do 2033 r.), w którego programie znalazło się właśnie m.in. finansowanie.

Planowany do budowy odcinek połączy aktualnie powstający fragment trasy z Koszalina do Bobolic (ma on być gotowy już w przyszłym roku) oraz obwodnicę Szczecinka oddaną do ruchu w 2019.  Będzie to ostatni fragment S11 budowany w województwie zachodniopomorskim, a jego realizacja planowana jest w latach 2023-2026.

Tak, jak wskazywaliśmy niedawno w Szczecinku wspólnie z wiceministrem Rafałem Weberem podczas spotkania z samorządowcami, Rząd Prawa i Sprawiedliwości planuje i programuje długoterminowo. Dla poprawy bezpieczeństwa, dla rozwoju inwestycyjnego, dla turystyki. Dla Polaków – poinformowała z nieukrywaną radością wiceminister Małgorzata Golińska.

Nowa S11 ma być dwujezdniową drogą ekspresową o dwóch pasach ruchu w każdą stronę. Na tym odcinku powstaną dwa węzły drogowe – Wierzchowo oraz Szczecinek Północ. Ten ostatni powstanie w miejscu obecnego ronda na północnym końcu obwodnicy Szczecinka. Na południe od węzła Wierzchowo przewidziana jest realizacja pary Miejsc Obsługi Podróżnych. Obiekty te będą posiadały rezerwę pod budowę stacji paliw i restauracji. Przewidziano budowę 26 obiektów mostowych, w tym trzech górnych przejść dla zwierząt.