Strona główna Szczecinek Seniorka ze Szczecinka straciła 20 tys. zł

Seniorka ze Szczecinka straciła 20 tys. zł

Seniorka ze Szczecinka padła ofiarą oszustów, którzy do wyłudzenia wykorzystali metodę „na wnuczka”. Kobieta straciła 20 tys. złotych chcąc pomóc wnukowi, który rzekomo spowodował wypadek i potrzebował pilnie pieniędzy. Pamiętajmy: ani policja ani prokuratura nie działa w ten sposób i nie dzwoni w celu ich otrzymania!

Wielokrotnie policjanci apelują i ostrzegają o tym, że oszuści wykorzystają najróżniejsze metody i sposoby żeby zdobyć pieniądze. Telefoniczna odmiana oszustw przybiera coraz to różne formy. Oszuści dzwonią z informacją, że ktoś bliski spowodował wypadek i trzeba zapłacić określoną kwotę, aby uniknąć sankcji karnych, w tym aresztowania. Pieniądze mają być rzekomo na poczet kaucji, a odbiera je zwykle mężczyzna podający się za kuriera wysłanego przez policjanta.

Seniorka odebrała telefon i uwierzyła, że jej pieniądze pomogą wnukowi, który spowodował wypadek. Kobieta straciła 20 tys. zł – informuje st. asp. Anna Matys z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku.

Zaledwie wczoraj do szczecineckiej Policji dotarły informacje o kolejnych próbach oszukania szczecineckich seniorów metodą na wnuczka. Na szczęście, tym razem czujni i świadomi zagrożenia mieszkańcy nie ulegli oszustom i powiadomili policjantów.

Bądźmy czujni i nie dajmy się oszukać! Nie popełnijmy tego samego błędu co 82-letnia mieszkanka Szczecinka. Przede wszystkim nie wpuszczajmy nieznajomych do mieszkania i nie przekazujmy pieniędzy obcym – apeluje oficer prasowa szczecineckiej komendy.