Strona główna Szczecinek W obronie polskich lasów

W obronie polskich lasów

Solidarna Polska rozpoczyna batalię w obronie polskich lasów. Z tej właśnie okazji nad Trzesiecko przybyli dziś liderzy formacji Zbigniewa Ziobry w Zachodniopomorskiem – pełniący funkcję Wicewojewody Zachodniopomorskiego Mateusz Wagemann oraz szczeciński radny Dariusz Matecki.

Politycy wraz leśnikami RDLP w Szczecinku zachęcali do wyrażenia poparcia dla ustawy o ochronie polskich lasów. Stosowną kartę do zbierania podpisów (jak również dodatkowe informacje na temat tejże obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej) znaleźć można na stronie internetowej https://wobroniepolskichlasow.pl.

Akcja jest odpowiedzią na proponowane w Brukseli propozycje zmian traktatowych przewidujące m.in. wyłączenie leśnictwa z kompetencji krajowych do tzw. kompetencji dzielonych między Wspólnotę oraz unijne kraje. Nie chcemy zmian narzucanych przez Unię Europejską, które spowodują zagrożenie dla polskiego przemysłu drzewnego, osłabią gospodarkę i doprowadzą do zubożenia społeczeństwa – podkreślają inicjatorzy akcji.

Więcej na ten temat w naszym materiale video.