Strona główna Szczecinek SOSW aktywnie świętowało Światowy Dzień Zespołu Downa

SOSW aktywnie świętowało Światowy Dzień Zespołu Downa

Dziś obchodzimy nie tylko pierwszy dzień wiosny czy też Dzień Poezji. Z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa od 2005 roku w dniu 21 marca obchodzimy także Światowym Dzień Zespołu Downa. Z tej właśnie okazji Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Brzechwy w Szczecinku po raz kolejny zorganizował specjalne wydarzenie.

Placówka wzięła udział w akcji odbywającej się pod hasłem „Dziś ja służę swoją pomocą”. W jej ramach, w wybranych punktach miasta (m.in. Urząd Miasta Szczecinek, cukiernia Dolce Vita, basen miejski oraz salon fyzjerski KEMON) w godzinach od 10:00 do 12:00 uczniowie szczecineckiego SOSW asystowali pracownikom. Z naszą kamerą odwiedziliśmy Starostwo Powiatowe w Szczecinku oraz lokalny szpital, gdzie młodzież szkoły ze Świątek również służyła swoją pomocą.

I choć od wielu lat obserwujemy bardzo pozytywne zmiany w tym zakresie to dzisiejsza inicjatywa miała na celu zwrócenie jeszcze większej uwagi na potrzebę realizacji zawodowej oraz społecznej osób z niepełnosprawnościami.