Strona główna Szczecinek Srebro i brąz Mistrzostw Europy dla szczecinecczanki

Srebro i brąz Mistrzostw Europy dla szczecinecczanki

Mamy srebro i brąz mistrzostw Starego Kontynentu! Maja Kuchar, na co dzień zawodniczka UKS Victoria Szczecinek oraz uczennica SOSW im. Jana Brzechwy w Szczecinku jako oficjalny członek kadry reprezentowała nasz kraj w dopiero co zakończonych Mistrzostwach Europy w Lekkiej Atletyce Virtus, które tym razem odbyły się w Szwecji.

Podopieczna trenerów Katarzyny Wilczyńskiej i Pawła Czupiela spisała się w Skandynawii rewelacyjnie zdobywając srebrny medal w biegu na 100 m i brązowy na 200 m. Niejako przy okazji Maja pobiła życiowy rekord na obu dystansach: 100 m pokonała w 13,34 s., zaś 200 m w 28,04 s. Są to oczywiście również nowe rekordy szczecineckiego ośrodka, a warto dodać, że poprzednie również ustanowiła świeżo upieczona medalistka europejskich mistrzostw.

Mimo wakacji za pasem, przed nami kolejne sportowe emocje z udziałem uczniów SOSW w Szczecinku. Już za moment, na początku lipca czterech lekkoatletów UKS Victoria wystartuje na VII Ogólnopolskim Mityngu Lekkoatletycznym Olimpiad Specjalnych w Kielcach, natomiast jeden z naszych piłkarzy będzie reprezentować kraj na Międzynarodowym Turnieju Halowej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych, który z kolei odbędzie się w sierpniu w Belgii. Już dziś życzymy wszystkim powodzenia!