Strona główna Szczecinek Strażnicy miejscy pomagają zwierzętom

Strażnicy miejscy pomagają zwierzętom

Na wsparcie ze strony strażników miejskich ze Szczecinka liczyć mogą nie tylko mieszkańcy, ale również nasi braci mniejsi. Funkcjonariusze ratują z opresji nie tylko domowych pupili, ale również niosą pomoc zwierzętom wolno żyjącym.

Tylko w ubiegłym tygodniu strażnicy interweniowali 4 razy wobec zwierzaków. Zaczęło się od zaniedbanego czworonoga. W dniu 3 kwietnia ok. godz. 13:20 strażnicy skontrolowali warunki trzymania psa na jednej z posesji. Wygląd zwierzęcia wskazywał na chorobę, niedokarmienie oraz przetrzymywanie w niewłaściwych warunkach – wyjaśnia Grzegorz Grondys, Komendant Straży Miejskiej w Szczecinku, jednocześnie dodając – Właściciel został zobligowany do niezwłocznego kontaktu z weterynarią. Tuż po interwencji, nie czekając na reakcję właściciela, Schronisko dla zwierząt w Szczecinku powiadomiło inspekcję weterynaryjną aby podjęła jak najszybsze działania mające na celu ratowanie psa.

W kolejnych dniach strażnicy m.in. odebrali z Policji psa, który był własnością osoby zatrzymanej i przetransportowali czworonoga do szczecineckiego Schroniska dla zwierząt (4 kwietnia) oraz pomogli wycieńczonemu łabędziowi. Łabędź zlokalizowany w miejskim parku na wysokości ul. Jasnej nie miał siły wstać po wyciągnięciu na brzeg. Ptak został przewieziony do lecznicy weterynaryjnej skąd dzień później został zabrany i przewieziony na miejsce gdzie go znaleziono – wyjaśnia szef szczecineckich strażników miejskich.

Niestety, szczęśliwego finału nie miała interwencja wobec rannej sarny na ul. Wilczkowskiej. Zwierze nie mogło poruszać się z uwagi na uszkodzone przednie badyle. Na miejsce wezwano lekarza weterynarii, który podjął decyzję o uśpieniu – kończy Grzegorz Grondys.