Strona główna Szczecinek STS Pomerania ze wsparciem marszałka

STS Pomerania ze wsparciem marszałka

Foto: STS Pomerania Szczecinek / fb

Szczecinecka Pomerania zakupi nowy sprzęt sportowy, który będzie wykorzystywany do konkurencji lekkoatletycznych. Klubowa inwestycja zostanie wsparta środkami Urzędu Marszałkowskiego. Stowarzyszenie otrzyma pomoc w wysokości prawie 45 tys. zł.

Klub ze Szczecinka zakupi zestaw do fotofiniszu oraz zestaw do bezprzewodowego pomiaru czasu. Największą zaletą urządzenia do fotofiniszu jest kamera wykonująca zdjęcia z szybkością 2000 klatek na sekundę, co umożliwia w czytelny sposób określić np. kolejność sportowców na mecie. Z kolei zestaw do mierzenia czasu w sposób łatwy i skuteczny monitoruje trening szybkościowy, a dzięki dodatkowej aplikacji pozwala śledzić cały trening na żywo i analizować go jeszcze na stadionie.

W regionie nie brakuje nam dobry klubów z utalentowanymi sportowcami i wyszkoloną kadrą trenerską. Chcemy w różny sposób pomagać zawodniczkom i zawodnikom w osiąganiu coraz lepszych wyników. Wsparcie, jakie zdecydowaliśmy się przekazać szczecineckiemu klubowi na specjalistyczny sprzęt jest jednym z takich działań – mówi zachodniopomorski marszałek Olgierd Geblewicz.

STS Pomerania przeznaczy na zakup urządzeń 89,9 tys. zł. Urząd Marszałkowski przekaże klubowi ze Szczecinka dotację w wysokości 44,9 tys. zł. Sprzęt ma trafić do stowarzyszenia do sierpnia br.

Stowarzyszenie Turystyczno-Sportowe Pomerania Szczecinek z powodzeniem bierze udział w ogólnopolskim współzawodnictwie dzieci i młodzieży w lekkoatletyce i pięcioboju nowoczesnym. Zawodnicy klubu wielokrotnie reprezentowali Pomorze Zachodnie na arenie międzynarodowej. W 2021 roku Marcin Chabowski uczestniczył w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. W 2022 roku Izabela Krzyżanowska była uczestniczką Mistrzostw Świata w Muskacie (Oman), Natan Frąckiewicz Mistrzostw Europy U-20 w Boras (Szwecja), a Wiktor Santkiewicz Mistrzostw Europy U-20 w Grosseto (Włochy). Ponadto w 2020 roku Natan Frąckiewicz był stypendystą Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, a Jakub Juniewicz od 2018 roku jest trenerem kadry narodowej w biegach płotkarskich.

Info: Biuro Prasowe WZP

REKLAMA