Strona główna Szczecinek Sukcesy chóru dziecięcego Encanto

Sukcesy chóru dziecięcego Encanto

Istnieją zaledwie rok, a już mogą pochwalić się niezwykłymi dokonaniami oraz udziałem w niezwykle interesujących projektach. Mowa oczywiście o Chórze Dziecięcym Encanto Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Oskara Kolberga, który powstał w październiku 2022 r. W swojej młodej historii chórzyści m.in. wzięli udział we wspólnych warsztatach z chórem Moody Bible Institute z Chicago, a latem uczestniczyli w Międzynarodowych Warsztatach Chóralnych w Niemczech „Zhayvir calls friends”.

Niezwykle uzdolnioną młodzież dowodzoną wokalnie przez Filipa Świątkowskiego mogliśmy niedawno usłyszeć chociażby podczas uroczystości niepodległościowych w Szczecinku. Młodzi muzycy pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego wystąpili już jako zdobywcy Złotego Pasma, które otrzymali podczas XIV Ogólnopolski Turniej Chórów o Kryształowe Serce Chełmińskiej Jesieni. Podczas tejże imprezy Encanto zdobyło nie tylko nagrodę specjalną za kulturę brzmienia, ale też mogło pochwalić się najlepszym dyrygentem konkursu!

Odwiedziliśmy szczecineckich chórzystów w trakcie jednej z prób, w czasie której z Filipem Świątkowskim odbyliśmy krótką rozmowę na którą zapraszamy!