Strona główna Szczecinek Mistrzostwa województwa ponownie w Szczecinku

Mistrzostwa województwa ponownie w Szczecinku

Stadion lekkoatletyczny przy ZS nr 6 im. Stanisława Staszica w Szczecinku po raz kolejny stał się areną zmagań sportowców rywalizujących w Mistrzostwach Województwa w Lekkiej Atletyce Sprawni Razem. W zawodach udział wzięli podopieczni placówek kształcenia specjalnego z całego Zachodniego Pomorza.

Na starcie stanęli uczniowie z Chojny, Bobrowa, Pyrzyc, Świnoujścia, Stargardu, Nowogardu, Suliszewa oraz oczywiście gospodarze. Zawody miały również charakter integracyjny ze względu na udział w zawodach uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 
w Szczecinku. Mistrzostwa mogły się odbyć dzięki dofinansowaniu z budżetu Powiatu Szczecineckiego, a zawody otworzył starosta Krzysztof Lis.

We wtorkowych zawodach świetnie spisali się uczniowie SOSW Szczecinek (reprezentujący klub UKS Victoria), którzy zdobyli aż 12 medali. Najlepiej spisały się dziewczęta, w drodze po medal bijąc cztery rekordy szkoły:

  • Maja Kuchar w biegu na 100 m – 13,49 s. i 200m – 29,82 s.
  • Vanessa Szymańska w biegu na 400 m – 1,15,94 min.
  • Wiktoria Hryniewicz w biegu na 800 m – 3,08,21 min.

Pozostali medaliści ze Szczecinka to Mateusz Dziwirski (złoty medal na 800 m), Zuzanna Szymańska (srebrny medal na 100 m), Maja Grzelak (srebrny medal na 400 m), Michał Śliwiński (srebrny medal na 400 m), Vanessa Szymańska (srebro na 200 m), Dominik Sosnowski (srebrny medal w pchnięciu kulą i brązowy w rzucie oszczepem) oraz Wiktor Chomontek (srebrny medal na 100 m).

Zawody były eliminacjami na Mistrzostwa Polski Sprawni Razem, których finał w tym roku odbędzie się odbędą się we wrześniu w Ciechanowie. Mamy nadzieję, że zawodnicy ze Szczecinka przyjadą z tych zawodów z workiem medali!

W imieniu organizatora, a wiec SOSW w Szczecinku i UKS Victoria, dziękujemy za pomoc przy organizacji imprezy wolontariuszom z Zespołu Szkół nr 6, sędziom z STS Pomerania, pracownikom OSiR w Szczecinku oraz obsłudze stadionu lekkoatletycznego – jednym głosem podkreślają trenujący naszą młodzież Katarzyna Wilczyńska i Paweł Czupiel.

Foto: Katarzyna Wilczyńska i Paweł Czupiel