Strona główna Szczecinek Święto pań w Stowarzyszeniu Kobiet Aktywnych

Święto pań w Stowarzyszeniu Kobiet Aktywnych

Obchodzone 8 marca święto pań to zawsze bardzo uroczysty dzień w Stowarzyszeniu Aktywnych Kobiet. W trakcie tegorocznego spotkania z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet bardzo mocno podkreślano również rolę mężczyzn, którzy także są członkami znanego z niezliczonych akcji charytatywnych gremium.

W trakcie odbywającego się w budynku organizacji pozarządowych święta nie mogło tradycyjnie zabraknąć czegoś zarówno dla ciała jak i dla ducha. Każda z przybyłych kobiet otrzymała słodki podarunek, mogła skosztować pyszności ze stołu, a także wysłuchać występu zespołu Pasjonatki, od lat zaprzyjaźnionego ze Stowarzyszeniem Aktywnych Kobiet.

Wśród łakoci królowały 3 torty, które paniom sprezentował starosta Krzysztof Lis, z powodu obowiązków służbowych tego dnia reprezentowany przez Katarzynę Oleś, Dyrektor Wydziału Funduszy Zewnętrznych, Współpracy i Rozwoju. Aktywne szczecinecczanki odwiedził także Grzegorz Poczobut, który również nie przybył z pustymi rękoma – każda z pań otrzymała od Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu w Szczecinku po symbolicznym tulipanie. Gośćmi specjalnymi wydarzenia były dwie mieszkające nad Trzesieckiem od wybuchu wojny Ukrainki, które aktywnie wspierają w działaniach SAK.