Strona główna Szczecinek Lokalni przedsiębiorcy jednoczą siły

Lokalni przedsiębiorcy jednoczą siły

W dniu 20 kwietnia 2024 roku w Szczecinku odbyło się spotkanie przedsiębiorców z terenu Powiatu Szczecineckiego, którzy zawiązali Szczecineckie Stowarzyszenie Przedsiębiorców „Bona Civitas”.

Podczas spotkania uchwalono statut, wybrano władze stowarzyszenia oraz dokonano wszelkich formalności, które niezbędną są do zarejestrowania stowarzyszenia.

Pierwsze punkty statutu powstającego stowarzyszenia, informują o celach dla którego powoływana jest ta instytucja, a brzmią one następująco:

  1. Reprezentowanie spraw oraz interesów przedsiębiorców działających na Terenia miasta, gminy i Powiatu Szczecineckiego w kontaktach z jednostkami lokalnego samorządu oraz władzami na szczeblu miejskim, gminnym i powiatowym.
  2. Wspieranie Lokalnych Przedsiębiorców i ich ochrona przed nieuczciwą konkurencją.
  3. Działanie na rzecz Lokalnych Przedsiębiorców, Powiatu Szczecineckiego, Miasta Szczecinek w funkcjach związanych z dbaniem o przestrzeń publiczną, ochronę przyrody, w tym ze szczególnym uwzględnieniem jeziora Trzesiecko.

Już dziś grupa założycieli stowarzyszenia zachęca wszystkich przedsiębiorców do dołączenia i współpracy.

Zapraszamy również Państwa do śledzenia kolejnych informacji dotyczących Szczecineckiego Stowarzyszenia Przedsiębiorców „Bona Civitas”.

Info: Remigiusz Grochowski