Strona główna Szczecinek Szczecinecczanki z medalami Mistrzostw Świata

Szczecinecczanki z medalami Mistrzostw Świata

Dwie szczecinecczanki przywiozły nad Trzesiecko medale mistrzostw globu! Mowa o Annie Gąsiorowskiej i Elżbiecie Parapurze, które z Mistrzostw Świata Kettlebell Sport wróciły z dwoma srebrnymi krążkami.

Jako pierwsza wicemistrzynią świata została Anna Gąsiorowska, która srebro wywalczyła w tzw. snatchu, czyli rwaniu kettli. Jak się również okazało, nie był to jej jedyny sukces osiągnięty w trakcie rozgrywanej na Węgrzech imprezy. Wicemistrzostwo Świata Kettlebell Sport w kategorii Snatch Master i czwarte miejsce w kategorii Long Cycle to dla mnie ogromne osiągnięcia – podkreśla zawodniczka, jednocześnie dodając – Nie powiem, że udało mi się zdobyć mistrzostwo, bo nic mi się nie udało – wypracowałam to, wykreowałam, wypociłam, wyjadłam, przerobiłam. Jestem niesamowicie wdzięczna za to i jestem bardzo z siebie dumna. Warto dodać, że to już kolejny tytuł wicemistrzyni globu – szczecinecczanka srebro mistrzostw świata wywalczyła również przed czterema laty w Dublinie.

Z kolei dla Elżbiety Parapury był to niezwykle udany debiut na zawodach tak wysokiej rangi rangi. Podopieczna Anny Gąsiorowskiej zajęła również drugie miejsce w mistrzostwach, ale w kategorii Long Cycle. Sukces naszej reprezentantki jest tym bardziej warty podkreślenia jeśli się doda, że jej start nastąpił zaledwie siedem miesięcy po całkowitej rekonstrukcji więzadeł w kolanie. Obie medalistki podzieliły się zresztą z nami wrażeniami ze startów na Węgrzech, o czym więcej w naszym materiale video.