Strona główna Szczecinek Jubileusz Szczecineckie Akademii Ratownictwa

Jubileusz Szczecineckie Akademii Ratownictwa

Mija właśnie dziesięć lat odkąd członkowie SAR realizują swoją misję. Wszystko zaczęło się w 2013 roku od drużyny ratowniczej powołanej przy Komendzie Hufca ZKP Szczecinek. Na początku organizacja zrzeszała harcerzy z drużyn zrzeszonych w Hufcu ZHP Szczecinek, a od początku jej głównym celem była popularyzacja wiedzy z zakresu pierwszej pomocy.

Musisz żyć dla innych, aby żyć z pożytkiem dla siebie – tak brzmi motto SAR. Od początku przyświecał im cel szerzenia wiedzy z zakresu pierwszej pomocy wśród młodzieży i mieszkańców. Po 10 latach swojej działalności przeszkolili ponad 10 tysięcy osób i zabezpieczali dziesiątki imprez oraz wydarzeń.

Dorota Rusin-Hardenbricker podczas 10. urodzin obchodzonych w Centrum Organizacji Pozarządowych doceniła zaangażowanie ratowników i przekazała na ich ręce voucher o wartości 1000 zł do wykorzystania na wybrany cel. W imieniu starosty Krzysztofa Lisa głos zabrał Arkadiusz Krawcewicz odczytując list gratulacyjny. Pracę SAR docenił również komendant Straży Miejskiej Grzegorz Grondys, który przypomniał, iż to właśnie dzięki Akademii jeden z radiowozów używanych przez SM został wyposażony w AED.

Gratulujemy wytrwałości w podążaniu za pasją i życzymy kolejnych jubileuszy.