Strona główna Szczecinek Szczecinecka młodzież w PRL

Szczecinecka młodzież w PRL

Jedni z rozrzewnieniem wspominali jak to drzewiej bywało, inni zaś z niemałym zdziwieniem poznawali świat bez smartfonów, mediów społecznościowych i gier video. W Centrum Konferencyjnym Zamek odbyło się dziś kolejne spotkanie z cyklu Szczecinek jakiego nie znamy.

Czas wolny szczecineckiej młodzieży w PRL – pod takim tytułem Katarzyna Lisiecka przeprowadziła wykład na temat pasji i rozrywek w czasach słusznie minionych. Pracująca na co dzień w szczecineckim oddziale Archiwum Państwowego w Koszalinie prelegentka przedstawiła nie tylko najpopularniejsze w czasach ustroju komunistycznego sposoby na zabicie nudy, ale też ze szczegółami opowiedziała o klubach i instytucjach organizujących zajęcia dla najmłodszych przedstawicieli społeczności znad Trzesiecka.

Dla niejednego z równie młodych słuchaczy istnienie chociażby takiej instytucji jak SzOK było niemałym… szokiem. Z kolei dla obecnych na zamkowej sali dorosłych był to nostalgiczny powrót do czasów premiery pierwszej części Gwiezdnych Wojen, będących szczytem marzeń analogowych aparatów fotograficznych czy też chociażby rozgrywania legendarnych już bitew pomiędzy Oławą i Szczecinkiem.

Wkrótce na naszych łamach relacja video z wydarzenia.