Strona główna Szczecinek Szczecinecczanki przeciwko stygmatyzacji

Szczecinecczanki przeciwko stygmatyzacji

Od wtorku w dwóch miejscach w Szczecinku można oglądać wystawy przedstawiające miejscowe mamy karmiące piersią w przestrzeni publicznej, uchwycone przez Paulinę Kawalec. Mama w Szczecinku to ważny społecznie projekt, który 5 sierpnia o godz. 11:00 w CK Zamek zostanie podsumowany konferencją, na którą inicjatorki przedsięwzięcia zapraszają wszystkie mamy, aktualne oraz przyszłe.

W roli prelegentów wystąpią m.in. doradczyni laktacyjna, fizjoterapeutka uroginekologiczna, położny oddziału położniczo-ginekologicznego, dietetyczka czy psycholożka. Każdy ze specjalistów poruszy temat istoty roli karmienia piersią w różnych aspektach życia młodej mamy i jej dziecka.

Sam projekt powstał z potrzeby przeciwdziałania stygmatyzacji kobiet karmiących piersią w miejscu publicznym. Widok ten, pomimo, że jest zaspokojeniem fizjologicznej potrzeby, nadal spotyka się ze spojrzeniami i społeczną dezaprobatą. Celem wystawy jest ukazanie piękna bliskości matki i dziecka.

Każda z fotografowanych historii jest inna, niepowtarzalna i wyjątkowa. Szczecinecczanki, które odważyły się nimi podzielić to cudowne kobiety pełne troski i miłości do swoich dzieci. Taki też jest nasz projekt: jedyny w swoim rodzaju, piękny i przede wszystkim społecznie istotny – wyjaśnia Paulina Kawalec, współtwórczyni projektu, autorka zdjęć prezentowanych przed ratuszem oraz w Centrum Konferencyjnym Zamek.

Patronem wydarzenia jest Burmistrz Miasta Szczecinek. Wklejamy link do wydarzenia na Facebooku (https://www.facebook.com/events/806541087759684), a po więcej szczegółów zapraszamy do naszego materiału video.