Strona główna Szczecinek Szczecineckie przejścia będą doświetlone

Szczecineckie przejścia będą doświetlone

Przy części przejść dla pieszych w Szczecinku trwają intensywne prace. Po ich ukończeniu, doświetlone będą praktycznie wszystkie przejścia na terenie miasta leżące w ciągu drogi krajowej nr 20.

Realizowany jest program rządowy poprawiający bezpieczeństwo infrastruktury drogowej. W jego ramach prowadzonych jest szereg inwestycji, głównie doświetleń przejść dla pieszych – informuje Mateusz Grzeszczuk, rzecznik prasowy szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Dodatkowe lampy staną po obu stronach drogi. Doświetlą nie tylko same przejścia, ale także obszar wokół nich. Światło będzie silniejsze niż zwykłe oświetlenie drogowe, więc kierowcy zauważą zebry z daleka.

Każde działania, nawet to najmniejsze, powodują, że na drodze jest bezpieczniej – podkreśla st. asp. Anna Matys, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku, jednocześnie dodając – Szczególnie w porze jesienno-zimowej doświetlenie przejścia daje szansę kierowcy na dostrzeżenie pieszego.

Podobne inwestycje realizowane są na „krajówkach” w całym województwie. Obecnie prace trwają także na terenie gminy Biały Bór na DK20 i DK25.