Strona główna Szczecinek Fani dawnych gier zawitali do Szczecinka

Fani dawnych gier zawitali do Szczecinka

Sentymentalną podróż do świata dawnych gier komputerowych zafundowała wczoraj mieszkańcom Samorządowa Agencja Promocji i Kultury. Kilkadziesiąt stanowisk z retro konsolami, komputerami, flipperami i automatami do gier stanęło w szczecineckim Kinie Wolność z okazji kolejnej edycji wydarzenia Retro Granie.

Impreza jest jedyną w regionie okazją aby nie tylko zobaczyć, ale i pograć w najbardziej znane produkcje na najpopularniejszych sprzętach w historii komputerowej rozrywki. Komputery Atari, Commodore i Amiga czy też konsole Segi, Nintendo i Sony to tylko niektóre z urządzeń udostępnionych mieszkańcom, o których historii więcej można się dowiedzieć chociażby z tabliczek informacyjnych przy każdym z nich. Nie zabrakło także kultowego nad Wisłą Pegasusa, stanowisk z komputerami umożliwiającymi granie w sieci lokalnej, a także możliwości zakosztowania absolutnego oldskulu w postaci Ponga, a więc pierwszej domowej konsoli wprowadzonej na rynek jeszcze w roku 1975.

Na uczestników wielkiego święta retrogamingu czekały również liczne konkursy z nagrodami, mnóstwo turniejów (m.in. w Bombermana, Just Dance czy Mortal Kombat czy FC24) i fotobudka, a coś dla siebie znaleźli także amatorzy współczesnych sprzętów. Nowością było transmitowanie gier na kinowym ekranie, a także zwieńczający wydarzenie konkurs wiedzy, oczywiście na temat komputerowej rozrywki!