Strona główna Szczecinek Szczecinek stolicą sportu niesłyszących

Szczecinek stolicą sportu niesłyszących

Pół setki zawodników wzięło udział w premierowym Turnieju Niesłyszących w Tenisie Ziemnym. Sportowcy z całego kraju walczyli na kortach spółki Aqua-Tur przez cztery dni o przepustki na mistrzostwa świata, które za kilka tygodni odbędą się w Grecji.

Wszyscy uczestnicy rywalizacji na szczecineckich kortach chwalili nie tylko doskonale przygotowaną infrastrukturę, ale też podkreślali sprawną obsługę zawodów. Począwszy od soboty w kolejnych dniach przeprowadzono eliminacje, fazę pucharową oraz półfinały, a całość zakończyły wtorkowe finały. W ich trakcie nie tylko poznaliśmy zwycięzców, ale też zawodników powołanych do kadry na zbliżające się mistrzostwa globu w tenisie niesłyszących.

Finał imprezy przyniósł również doskonałe wieści dla Szczecinka. Jak potwierdził Jarosław Janiec, obecny na ceremonii rozdania nagród Członek Zarządu Polskiego Związku Sportu Niesłyszących, nad Trzesiecko wkrótce znów zawitają sportowcy zrzeszeni w tej organizacji. Doskonałe przygotowanie imprezy przez stowarzyszenie Aktywne Pomorze sprawiło, że jego prezesowi Jackowi Lesiukowi powierzono przeprowadzenie mistrzostw kraju niesłyszących w siatkówce oraz koszykówce!