Strona główna Szczecinek Szczecinek zebrał ponad 100 tys. zł

Szczecinek zebrał ponad 100 tys. zł

Szczecinek po raz kolejny nie zawiódł Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i tegoroczny finał zamknął rekordową sumą 108 445,47 zł. Wartość ta jeszcze wzrośnie, gdyż w Internecie wciąż trwają licytacje wystawione przez sztab znad Trzesiecka!

Na tak doskonały wynik złożyła się przede wszystkim hojność darczyńców, którzy otworzyli swoje serca (i przede wszystkim swoje portfele) przed wolontariuszami kwestującymi od samego rana. Ponad 10 tys. zł dołożyli organizatorzy Moto Orkiestry, a aż 11 tys. zł wpłynęło na konto orkiestrowej eskarbonki, którą koordynuje SAPiK.

Wspierający WOŚP fani motoryzacji na brak emocji wczoraj nie mogli wczoraj narzekać. Od godz. 13:00 na placu Kamińskiego podziwiać można było prawie wszystko co ma koła i silnik – zarówno z przypływem adrenaliny podczas przejażdżki kontrolowanym poślizgiem, jak również na spokojnie, podziwiając w niespiesznym tempie przybyłe na imprezę motocykle, samochody terenowe oraz pojazdy wojskowe.

Dla amatorów spokojniejszych wrażeń moc atrakcji czekała tradycyjnie również w Kinie Wolność, w którym odbywały się występy, koncerty oraz licytacje. Dodatkowo, w kinowym korytarzu można było dokonać zakupów na kiermaszu ciast oraz książek.

A komu niestraszna była kiepska pogoda, ten na pewno udawał się na plac Wolności. Tam zziębniętych mieszkańców do boju zagrzewał niestrudzony DJ Siwy. Weteran niezliczonej ilości akcji charytatywnych oprócz kwestowania rozkręcał w centrum miasta również muzyczną imprezę.

Jeśli ktoś chciałby jeszcze wspomóc szczecinecki sztab to może to zrobić chociażby biorąc udział w toczących się jeszcze licytacjach: link