Strona główna Szczecinek Szczecinek żonglerką stoi

Szczecinek żonglerką stoi

Niezwykle ambitne plany na najbliższe tygodnie oraz miesiące postawił przed sobą Patryk Górski, ostatnimi czasu zdecydowanie najbardziej spektakularny piłkarz w naszym regionie.

Przypomnijmy, że techniczny magik znad Trzesiecka przed nieco ponad miesiącem ustanowił nowy rekord kraju w najdłuższym podbijaniu piłki. Zawodnik czynił to w miejskim parku nieprzerwanie przez 5 godzin 2 minuty i 5 sekund!

Ambitny szczecinecczanin zawiesił sobie właśnie poprzeczkę dużo wyżej. Jeszcze do końca roku zamierza żonglować nieprzerwanie przez 2 godziny… piłką do tenisa. To oczywiście nawiązanie do jednego z legendarnych wyczynów Janusza Chomontka, który tenisówką potrafił bawić się bez jej upadku na ziemię przez… 4,5 godziny, co zresztą jest Rekordem Guinnessa.

Żonglując piłką do tenisa ziemnego zamierzam uzyskać do końca grudnia wynik 2 godzin. Aktualnie udało mi się zaliczyć 52 minuty – wyjaśnia Patryk. Cel wydaje się ambitny, tym bardziej, że naszemu rekordziście długo było nie po drodze z mniejszą piłką. Szczerze? Na początku jej nie znosiłem i nie dawałem rady dłużej podbijać niż 1-2 minuty. Teraz bardzo tę piłkę lubię i dostrzegam, że jak przeskoczę na „piątkę”, a więc futbolówkę meczową, to wydaje mi się ona za duża – dodaje z uśmiechem.

Na tym jednak nie koniec… Patryk zamierza w 2022 roku zaliczyć dystans 42,195 km (a więc pełnego maratonu) żonglując piłką do nogi, czego również w przeszłości dokonał Janusz Chomontek. Przygotowania do tego celu już się zresztą rozpoczęły: młodego żonglera można spotkać na trasie rowerowej wokół Trzesiecka, którą po zmroku przemierza… z czołówką na głowie.

A o tym co słychać u Patryka można na bieżąco śledzić na jego profilu facebookowym, który niedawno założył: https://www.facebook.com/Patrykzongluje. Zachęcamy oczywiście do polubienia fanpejdża!