Strona główna Szczecinek Sześciolatek wypadł z okna

Sześciolatek wypadł z okna

Foto: Szczecinek112

Sześcioletni chłopiec wypadł z okna jednego z budynków przy ul. Kopernika w Szczecinku. Dziecko zostało helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportowane do koszalińskiego szpitala.

Do dramatycznego zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie. Jako pierwsi pomocy przedmedycznej udzielali przybyli na miejsce policjanci szczecineckiej komendy, po chwili dołączyli do nich członkowie Zespołu Ratownictwa Medycznego. Prawdopodobnie tylko dzięki upadkowi na trawę przy bloku chłopca do Koszalina zabrano ze złamaną nogą oraz podejrzeniem urazów wewnętrznych został śmigłowcem lądującym przy Strefie Aktywnego Wypoczynku zabrany do Koszalina.

Dalsze czynności w sprawie prowadzą funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku. Na ten moment wiadomo, że sześcioletni chłopiec przebywał w mieszkaniu pod opieką matki – powiedziała st. asp. Anna Matys, jednocześnie dodając – Znajdowało się tam także dwoje innych małoletnich dzieci. Wstępna wersja zdarzeń przewiduje, że zdarzenie było efektem nieszczęśliwego wypadku.