Strona główna Szczecinek Sześciu zawodników, siedem podiów

Sześciu zawodników, siedem podiów

Będąca niemalże w nieustannej podróży ekipa KSW Szczecinek tym razem udała się na Puchar DFN do Bolszewa koło Wejherowa.

Kickboxingowe zawody miały rangę ogólnopolskich, a rywalizowano w nich w formułach planszowych oraz ringowej K-1. Kickboxingowe zmagania pod Gdańskiem zgromadziły ponad 500 zawodników z całej Polski oraz Litwy.

Na turniej znad Trzesiecka wybrał się sześcioosobowy skład sportowców, który aż 7 razy stawał na podium! Nasi wojownicy zdobyli 3 złota i 4 razy srebrne medale:

  • Szymon Gaczyński: -67 kg / K-1 / senior / I miejsce
  • Kamil Mataczyński: -81 kg / K-1 / senior / I miejsce
  • Wiktoria Szumska: -70 kg / kick-light / junior / I miejsce
  • Kacper Jakimcio -63 kg / kick-light / junior / II miejsce
  • Julia Marciniak: -65 kg kick-light / senior / II miejsce
  • Paweł Chudzik -48 kg / kick-light / kadet / II miejsce
  • Wiktoria Szumska -70 kg / point-fighting / junior / II miejsce

Był to ostatni sprawdzian przed najważniejszymi zawodami w sezonie, który dał nam kilka odpowiedzi przed marcowymi mistrzostwami. Warto wyróżnić Gaczyńskiego, Mataczyńskiego oraz Szumską, którzy zwyciężyli swoje kategorie wagowe, z czego część pojedynków wygrywali przed czasem! Kacper Jakimcio stoczył najwięcej walk wygrywając ostatecznie 3 pojedynki i dopiero uległ w finałowym starciu, natomiast rozkręca się nam Paweł Chudzik, który minimalnie przegrał finał stosunkiem 2:1 z mocnym przeciwnikiem – powiedział trener KSW Zbigniew Sołtys.

Specjalne podziękowania dla naszych partnerów, którzy wspierają nas w drodze do sukcesu: Miasto Szczecinek, KSM Parsęcko, OSiR Szczecinek, Mrówka Szczecinek, Plastrol oraz Tramp Klub Szczecinek.

Info: KSW Szczecinek