Strona główna Szczecinek Szkoła Rodzenia SAPiK – 18 lat wsparcia dla przyszłych rodziców

Szkoła Rodzenia SAPiK – 18 lat wsparcia dla przyszłych rodziców

Działająca w ramach Samorządowej Agencji Promocji i Kultury szczecinecka Szkoła Rodzenia już od 18 lat pomaga możliwie najlepiej przygotować się na jeden z najważniejszych dni w życiu zarówno dla pań jak i panów. W projekt zaangażowanych jest całe grono specjalistów.

Aktualnie łączymy siły z kolejnymi osobami, które będą wspierać i motywować przyszłe mamy – wyjaśnia Jolanta Leśniewska, szefowa sekcji. Najnowszymi partnerem Szkoły Rodzenia została Maja Nadolna, instruktor masażu Shantala, udzielającą niemedycznego wsparcia w okresie ciąży, porodu i połogu, a na co dzień aktywizująca w Szczecinku młode mamy w grupie Mania Przytulania. Na pokład sapikowej sekcji wstąpiła też niedawno Karolina Swiokła, fizjoterapeuta kobiecy, którą wcześniej poznaliśmy na zajęciach dla seniorów. Obie ekspertki mogliśmy podziwiać w akcji z naszą kamerą przy okazji kolejnego ze spotkań Szkoły Rodzenia.

Ale zajęcia regularnie wspierają swoją wiedzą i doświadczeniem również inni fachowcy, m.in. ginekolog, dietetyk, ratownik medyczny czy też pielęgniarka. Do Szkoły Rodzenia w każdej chwili można przystąpić, szczegóły znaleźć można chociażby na profilu facebookowym sekcji. Jak mogliśmy się naocznie przekonać, ciekawych i niezwykle potrzebnych zajęć zarówno ruchowych jak i tematycznych nie zabraknie!