Strona główna Szczecinek Szlakiem szczecineckich tablic pamiątkowych

Szlakiem szczecineckich tablic pamiątkowych

Przechodzimy obok niemal codziennie i nie zwracamy na nie kompletnie uwagi. Bywają ukryte na ścianach kamienic, w architekturze skwerów, a nawet kryją się w ogródkach… Mowa o tablicach pamiątkowych poświęconych ważnym wydarzeniom oraz postaciom naszej historii. Okazuje się, że jest ich w Szczecinku całkiem sporo!

Pogłębieniu wiedzy na ich temat służył pieszy rajd szlakiem szczecineckich tablic pamiątkowych, zorganizowany w ramach projektu Szczecinek jakiego nie znamy. Spacer poprowadził niezawodny i od lat współpracujący z grupą miłośników lokalnej historii Bogdan Bereszyński.

Prezes Wojskowego Koła PTTK Wiarusy w Szczecinku przedstawił uczestnikom wydarzenia miejsca poświęcone m.in. gen. Władysławowi Sikorskiemu, harcmistrzowi Aleksandrowi Kamińskiemu czy też pedagogom z Tajnej Organizacji Nauczycielskiej.

Nie mogło również zabraknąć obiektów poświeconych pamięci lokalnych bohaterów: znanemu na całym świecie artyście Wiesławowi Adamskiemu, astronomowi Adamowi Giedrysowi czy też lekarz Genowefie Matusewicz.

To oczywiście nie wszystkie miejsca odwiedzone w czasie tego niezwykle odkrywczego spaceru. Kto nie był, niech żałuje!