Strona główna Szczecinek SzLOT zaprasza na kursy dla motorowodniaków

SzLOT zaprasza na kursy dla motorowodniaków

Szczecinecka Lokalna Organizacja Turystyczna zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w kursie na patent sternika motorowodnego oraz prowadzonego równolegle kursu na licencję holowania obiektu za motorówką. Cena każdego z kursów zawiera: wykłady oraz zajęcia praktyczne prowadzone przez licencjonowanych instruktorów Polskiego Związku Motorowodnego i Nart Wodnych oraz książkę „Vademecum motorowodne”.

Termin 31 marca – 1-2 kwietnia 2023!

Wymagania do uzyskania patentu sternika motorowodnego: ukończony 14 rok życia zdanie egzaminu na stopień Sternika Motorowodnego.

Uprawnienia sternika motorowodnego:

  • prowadzenie jachtów motorowych po wodach śródlądowych
  • prowadzenia jachtów motorowych o długości kadłuba do 12 m po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie do 2 Mm od brzegu, w porze dziennej.

Osoby w wieku poniżej 16 roku życia mogą realizować swoje uprawnienia na jachtach motorowodnych o mocy silnika do 60 kW.

Cena kursu na patent sternika motorowodnego: 650,00 zł plus opłata egzaminacyjna w wysokości 250,00 zł oraz koszt wydania patentu 50,00 zł.

Cena kursu na holowanie obiektu 390,00 zł plus opłata egzaminacyjna w wysokości 250,00 zł oraz koszt wydania patentu 50,00 zł.

Uczniowie i studenci w wieku do 26 lat uiszczają opłatę egzaminacyjną w wysokości 125,00 zł oraz opłatę za wydanie patentu 25,00 zł po przedstawieniu kopii ważnej legitymacji szkolnej.

Zgłoszenia przyjmujemy do 30 marca 2023.

Zgłoszenia i pozostałe szczegóły: link