Strona główna Szczecinek Szturm na miejską choinkę

Szturm na miejską choinkę

Prezentująca swe wdzięki na Placu Wolności świąteczna choinka potrafi wzbudzać skrajne emocje. Jedni wytykają jej plastikowy charakter (od kilku już lat nad Trzesieckiem pojawia się drzewko z tworzywa sztucznego), inni zaś cenią ją za wkład w ochronę środowiska – przez większość czasu w historii miasta pojawiały się świerki wycięte z lasu. Kontrowersji nie budziły za to wiszące na niej ozdoby, aż do nocy z soboty na niedzielę.

W dniu 15.01.2023 r. około godziny 01:15 operator kamer monitoringu wizyjnego zauważył dwie kobiety podchodzące do choinki ustawionej na Placu Wolności. Jedna z nich zaczęła ściągać zawieszone na choince bombki i rzucać nimi po placu – relacjonuje Grzegorz Grondys, Komendant Straży Miejskiej w Szczecinku, dodając, że niewieście mało było wrażeń tej nocy – Idąc dalej, kobieta ta kopała w śmietnik. Obie zostały wylegitymowane przez strażników, a na sprawczynię zostanie skierowany wniosek o ukaranie.

Cóż, nie od dziś wiadomo, że Polacy lubią w święta się wykosztowywać. Jeśli krewka pani z Placu Wolności jeszcze do tej grupy rodaków nie dołączyła to z pewnością niedługo poszerzy jej grono…