Strona główna Szczecinek Taneczne święto w CEEiRJ

Taneczne święto w CEEiRJ

Już w najbliższy poniedziałek, a więc 29 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Tańca. Dzień wcześniej, w niedzielę 28 kwietnia o godz. 16:00 na terenie Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku z tej właśnie okazji odbędą się pokazy taneczne na które zaprasza Studio Tańca M&H. Patronat nad wydarzeniem objęli Powiat Szczecinecki oraz wspomniany CEEiRJ w Szczecinku.

Studio Tańca M&H założyły pochodzące z Odessy Halina Drozdovska i Margarita Bagirova, które zaraz po ataku Rosji na Ukrainę przyjechały do Szczecinka. To właśnie na terenie powiatu szczecineckiego znalazły schronienie oraz postanowiły rozwijać działalność związaną z ich największą pasją – tańcem.

Panie od razu zwróciły się do Zarządu Powiatu Szczecineckiego z prośbą o udostępnienie lokalu, w którym mogłyby szkolić swoich nowych studentów. Zarząd przychylił się do prośby oddając amatorom tańca do dyspozycji pomieszczenia w budynku Zakładu Obsługi Nieruchomości. Niedzielne wydarzenie ma być nie tylko formą uczczenia Międzynarodowego Dnia Tańca, ale również podziękowania Zarządowi za udzielone wsparcie.

Wstęp oczywiście wolny, wszyscy mile widziani!