Strona główna Szczecinek Tłumy na kolejnej edycji Pchlego Targu

Tłumy na kolejnej edycji Pchlego Targu

Setki mieszkańców odwiedziło wczoraj miejskie targowisko, gdzie odbyła się trzecia już (i pierwsza w tym roku) edycja Pchlego Targu. Oprócz rzeszy osób, które postanowiły dać drugie życie używanym przedmiotom, kwestowano również na rzecz małej mieszkanki Szczecinka.

Zabawki, odzież, galanteria, sprzęt elektroniczny, narzędzia, książki, wydawnictwa muzyczne – to tylko niektóre z przedmiotów, które można nabyć przybywając na Pchli Targ. Sądząc po tłumach, które od odwiedziły obiekt przy ul. Cieślaka, inicjatywa zdążyła zyskać spore poparcie wśród szczecinecczan.

W czasie niedzielnego wydarzenia nie zabrakło również akcentu charytatywnego. Wolontariusze zaangażowani w pomoc maleńkiej Nadii zbierali środki na rzecz astronomicznie drogiej operacji, niezbędnej dla walczącej z SMA dziewczynki.

Przypomnijmy, że premierowy Pchli Targ w Szczecinku odbył się we wrześniu ubiegłego roku z inicjatywy radnego Jacka Brynkiewicza. Od sprzedawców w nim uczestniczących nie jest pobierana żadna opłata, muszą oni jedynie przestrzegać regulaminu ogólnego targowiska.