Strona główna Szczecinek Trwa budowa zadaszenia lodowiska

Trwa budowa zadaszenia lodowiska

Mimo letnich upałów, Starostwo Powiatowe w Szczecinku prowadzi intensywne prace związane z budową zadaszenia boiska w Zespole Szkół nr 1 im. KEN, które zimą przekształca się w lodowisko. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu, a metalowa konstrukcja już wygląda imponująco.

Samorząd udostępnia ślizgawkę mieszkańcom powiatu szczecineckiego od lat, ale zawsze wiązało się to z trudnościami, których głównym prowodyrem była kapryśna aura. Teraz lodowej tafli niestraszne będą ani zbyt wysokie temperatury, ani deszcz czy śnieg. Jest całkiem możliwe, że lodowisko będzie dostępne od listopada do marca.

To na pewno informacja, która ucieszy wszystkich amatorów łyżew. Prace mają zakończyć się w sierpniu, a metalowa konstrukcja już wygląda imponująco.

Co ciekawe projekt oprócz samego zadaszenia, przewiduje instalację mobilnej sceny oraz strzelnicy wirtualnej. Wartość inwestycji to 1 mln 750 tys. złotych.

Warto przypomnieć, że Powiat Szczecinecki na realizację tej inwestycji otrzymał dofinansowanie w wysokości 950 tysięcy złotych z Ministerstwa Sportu w ramach programu Olimpia 2023.

Info: Piotr Rozmus

Foto: Starostwo Powiatowe w Szczecinku