Strona główna Szczecinek Trwa remont dworca kolejowego

Trwa remont dworca kolejowego

Trwa remont dworca kolejowego w Szczecinku. Rewitalizacja zabytkowego budynku jest aktualnie jedną z największych inwestycji prowadzonych przez Urząd Miasta w Szczecinku.

Jak wielokrotnie już informowaliśmy, modernizacja zabytkowego budynku ruszyła dopiero po piątym przetargu. Pracami remontowymi na szczecineckiej stacji zajęła się firma ADEXBUD PMB z Obornik Wielkopolskich, która swoje usługi wyceniła na sumę nieco ponad 22,5 mln zł. Środki na modernizację zabytkowego obiektu niegdyś należącego do PKP w dużej części pochodzą z dwóch dotacji w wysokości 1,66 mln zł (wsparcie z Narodowego Programu Inwestycji Lokalnych) oraz 11,5 mln zł (Polski Ład).

Pierwsze dofinansowanie ma posłużyć do wykonania remontu strefy pasażerskiej. Za drugi czek mają zostać wykonane dużo bardziej skomplikowane roboty, m.in. remonty bądź wymiana: elewacji, krat, balustrad, fundamentów, piwnic, okien, drzwi, zdobień sufitowych, stropów, klatek schodowych oraz wszystkich instalacji. Ponadto, przebudowane mają być wnętrza, które zyskają nowe funkcje, zainstalowane zostaną 2 windy, a cały obiekt stać ma się przyjazny dla osób niepełnosprawnych.

Więcej szczegółów w najnowszym wydaniu Szczecineckiego Programu Samorządowego.