Strona główna Szczecinek Trzecie zwycięstwo z rzędu

Trzecie zwycięstwo z rzędu

Trzecie z rzędu ligowe zwycięstwo zanotowali w sobotę piłkarze MKP Szczecinek. Po przełomowej wygranej z Iną Goleniów u siebie (2:1) oraz wyjazdowej wiktorii z Orłem Wałcz (0:2), podopieczni Zbigniewa Węglowskiego tym razem na własnym stadionie odprawili z kwitkiem 2:1 ekipę Darłovii Darłowo.

Na pierwszą bramkę meczu przyszło nam czekać przez prawie całą pierwszą połowę – dokładnie w 37. min. spotkania wynik otworzył Taras Tatarenko. Dla Ukraińca było to premierowe trafienie w barwach Miejskiego Klubu Piłkarskiego. Skromne prowadzenie gospodarzom udało się utrzymać do gwizdka sędziego, zapraszającego zawodników na przerwę. W drugiej połowie od natarcia zaczęli goście, a efektem coraz bardziej śmiałego zapędzania się pod bramkę strzeżoną przez Marcina Majewskiego był wyrównujący gol w 63 min. I kiedy wszystko wskazywało na podział punktów, szarża ekipy znad Trzesiecka w 86. min. przyniosła bramkę Macieja Sobczyka, gwarantującą kolejne 3 oczka w ligowej tabeli.

W kolejnej kolejce naszym piłkarzom przyjdzie zmierzyć się z AP Gavia Choszczno. Wyjazdowe spotkanie rozpocznie się w sobotę (26 października) o godz. 11:00.