Strona główna Szczecinek Tu na razie jest ściernisko…

Tu na razie jest ściernisko…

Ruszyła budowa obiektu inwentarsko-hodowalanego przy ZS nr 6 im. Stanisława Staszica w Szczecinku. Pod najnowszą inwestycję w popularnym Rolniczaku przygotowany został właśnie teren.

Poza wspomnianym budynkiem, w ramach przedsięwzięcia powstaną też m.in. także kojce dla psów oraz ptasia woliera. Ta ostatnia będzie wykonana z siatki i przylegnie do zewnętrznej części budowli.

Inwestycja z pewnością poprawi jakość kształcenia na kierunku technik weterynarii, który z powodzeniem od lat funkcjonuje w szkole na Świątkach. Całkowitą wartość zadania oszacowano na nieco ponad 3,2 mln zł. Na jego realizację Powiat Szczecinecki otrzymał aż 98% dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych.

W ramach tego samego projektu metamorfozę przejdzie także kuźnia w Zespole Szkół Technicznych. Poza kompleksowym remontem pomieszczenia, planowane jest także wybudowanie wiaty. Dzięki temu plac przed pracownią z której korzystają uczniowie klas o profilu technik obróbki cieplnej będzie w pełni zadaszony.