Strona główna Szczecinek Uczniowie OMS na podium w Niemczech

Uczniowie OMS na podium w Niemczech

Dokładnie 12 uczniów z kl. VI Oddziału Mistrzostwa Sportowego w Szkole Podstawowej nr 5 im. Jana III Sobieskiego w Szczecinku wraz z opiekunami wyjechało do Niemiec, gdzie w miejscowości Greifswald uczestniczyli w 9. Edycji Międzynarodowego Turnieju w Piłce Nożnej Chłopców Wampener Boddenpokal. Nasi reprezentanci zakończyli zawody na podium!

Otrzymaliśmy również indywidualne wyróżnienia dla naszych zawodników: najlepszym bramkarzem turnieju był Mikołaj Stasik, a II m. w klasyfikacji strzelców turnieju zdobył Borys Bena (Borys strzelił 8 bramek – tyle samo co kolega z Niemiec więc konkurs rzutów karnych decydował o koronie króla strzelców). Do tego Dominik Rostek był bardzo wyróżniającym się zawodnikiem. Nie było nagrody dla MVP turnieju, ale gdyby była, to na pewno Dominik otrzymałby tytuł najlepszego zawodnika turnieju! Prezentował niesamowite umiejętności i świetną grę zarówno w obronie jak i w ataku. Wszyscy byli pod wrażeniem!

Turniej był grą 4 na 4, na sztucznym boisku. Bardzo szybka, techniczna gra oraz rywalizacja z niemieckimi drużynami to bezcenne przeżycie i doświadczenie dla naszych młodych piłkarzy.

Turniej obserwowali skauci FC Hansa Rostock, co tylko dodawało młodym piłkarzom determinacji i zaangażowania. Byliśmy na tym turnieju najmłodsi i mierzyliśmy się ze starszymi zawodnikami. Nasi chłopcy dostali ogromne brawa i byli mocno chwaleni za piękną grę i wysokie umiejętności techniczne (które w takiej małej i szybkiej grze widać jak na dłoni).

Udział w turnieju brało 10 drużyn. Graliśmy w dwóch grupach po 5 drużyn. Mecze w naszej zakończyły się poniższym rezultatami:

  • zwycięstwo 6:1 vs Schule Lubmin
  • porażka 1:3 vs Peenetalschule Gutzkow
  • zwycięstwo 4:3 vs Erwin-Fischer Schule
  • remis 3:3 vs FSV Blau-Weiss Greifswald

Grupę zakończyliśmy na 2. miejscu i weszliśmy do półfinału.

Półfinał:

  • porażka 3:4 vs Arndt-Schule Greifswald

Mecz o 3. miejsce:

  • zwycięstwo 5:2 vs Peenetalschule Gutzkow

Przed turniejem nie zabrakło czasu na zwiedzanie niemieckiego, pięknego i nadmorskiego miasta. Oczywiście, jako goście nie przyjechaliśmy z pustymi rękami. Przekazaliśmy gospodarzom upominki ufundowane przez Urząd Miasta w Szczecinku, za co bardzo dziękujemy. Umówiliśmy się również już wstępnie na rewizytę, którą planujemy na wrzesień 2023 r.

Gratulujemy naszym zawodnikom i trenerowi Jakubowi Śpiegowskiemu bardzo udanego sportowego występu.

Wyjazd uczniów i opiekunów zrealizowany był w ramach dofinansowania ze Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregion Pomerania – współpraca Polsko-Niemiecka PNWM, które pozyskała i koordynowała wszystkie w tym obszarze działania p. Elżbieta Sobolewska – nauczyciel języka niemieckiego oraz przewodnicząca zespołu ds. wymiany międzynarodowej.

Info: Dział promocji SP5

REKLAMA