Strona główna Szczecinek Uczniowie SP5 poznają Hiszpanię

Uczniowie SP5 poznają Hiszpanię

W ramach programu ERASMUS+ grupa 10 uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 im. Jana III Sobieskiego, wraz z 2 opiekunami, spędza czas w Hiszpanii w miejscowości Granada, gdzie biorą udział w przedsięwzięciu Rozwój kompetencji uczniów i nauczycieli, kluczem do rozwoju szkoły będącego elementem programu Mobilność uczniów i kadry edukacji szkolnej, współfinansowanego ze środków Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności. Uczniowie zwiedzają hiszpańskie okolice i cieszą się wspaniałą pogodą, biorąc udział w warsztatach kulturowych, językowych, edukacyjnych i ekologicznych.

Szczecineccy uczniowie brali udział w hiszpańskim święcie narodowym, jakim jest kolejna rocznica odkrycia Ameryki przez Krzysztofa Kolumba obchodzona 12 października. Tego dnia odbywają się procesje i parady do których mieszkańcy przygotowują się miesiącami. Historyczna i oficjalna procesja opuszcza miejscowy ratusz w kierunku Kaplicy Królewskiej, gdzie udaje się ze sztandarem aby złożyć kwiaty na grobach królów katolickich. Następnie procesja wyrusza dalej, aby złożyć kolejne wiązanki kwiatów pod posągiem Izabeli I Katolickiej i Krzysztofa Kolumba.

W Granadzie grupa naszej młodzieży odwiedziła Bibliotekę Królewską i uniwersytecki wydział prawa z przepięknym ogrodem botanicznym. Zobaczyli też wystawę Sergio Garcii Sancheza – hiszpańskiego rysownika komiksów i profesora uniwersytetu w Grenadzie.

Te wszystkie atrakcje to jeszcze nie koniec, bo przygoda trwa. Wiadomo, że podróże kształcą, a program Erasmus+ w Szkole Podstawowej nr 5 im. Jana III Sobieskiego w Szczecinku jest doskonałym sposobem na poznawanie świata i ludzi, aby czerpać z tych doświadczeń wiedzę i wartości na przyszłość.

Info: Zespół Promocji SP5 w Szczecinku