Strona główna Szczecinek Wyjątkowa sesja na wyjątkowy dzień

Wyjątkowa sesja na wyjątkowy dzień

Zgodnie z zapisami w kalendarzu, wczoraj obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Z uwagi na fakt, iż w tym roku wypadł on w niedzielę, UNICEF zachęca do świętowania jednak właśnie dziś. Z tej okazji uczniowie klasy I B z Zespołu Szkół Społecznych STO w Szczecinku wzięli udział w wyjątkowej sesji fotograficznej obrazującej prawa wszystkich dzieci.

Data 20 listopada nie jest przypadkowa – upamiętnia uchwaloną 20 listopada 1989 roku Konwencję o prawach dziecka. W tym szczególnym dniu dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań w imieniu swoich rówieśników, których prawa często są łamane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. Tak też było w przypadku najmłodszych z popularnego STO, którzy tematykę prawa dzieci zaprezentowali w wyjątkowy sposób. Wielkie brawa dla uczniów i nauczycieli!

Warto dodać, że co roku Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka upływa pod innym hasłem – w 2022 uwagę skupiono na tolerancji i przeciwdziałaniu dyskryminacji. Wyjątkowy nacisk położono również na integrację najmłodszych z kolegami z Ukrainy, którzy licznie dołączyli do polskich szkół i przedszkoli.