Strona główna Szczecinek Udało się! Nadia otrzyma najdroższy lek świata

Udało się! Nadia otrzyma najdroższy lek świata

Ponad 160 tys. wpłat od ludzi i instytucji dobrej woli dało długo wyczekiwany efekt, w który wielu zdążyło nawet zwątpić. Licznik zbiórki Nadii Gebauer dziś osiągnął ponad 8,2 mln zł, co oznacza, że zostanie wkrótce poddana terapii najdroższym lekiem świata!

Dla rodziców małej szczecinecczanki ostatnie dni były szczególnie ciężkie. Dziewczynka niebezpiecznie zbliża się do granicznej wagi 13,5 kg umożliwiającej poddanie Nadii terapii genowej Zolgensmą. Aktualnie waży 13,1 kg, co oznacza brak konieczności wyjazdu za granicę i możliwość zaaplikowania leku w kraju.

Prowadzoną przez ponad dwa lata zbiórkę udało się finansowo zamknąć dzięki Katarzynie Dziedzic, mamie zmarłej Zosi. Na prośbę matki, Fundacja Siepomaga przelała dziś 397 000 zł zebranych wcześniej na leczenie jej córeczki. Nie wiemy, jak mamy dziękować za ten cudowny gest! Będziemy wdzięczni każdego dnia! Pani Kasi i każdemu z Was – z wdzięcznością informują rodzice Nadii, jednocześnie dodając – Będziemy informować o dalszych krokach. Już zadzwoniliśmy do kliniki, że możemy rozpocząć leczenie! Mamy nadzieję, że w najbliższych dniach Nadia będzie mogła przyjąć terapię genową. Jeszcze raz: DZIĘKUJEMY!