Strona główna Szczecinek Udane starty akrobatów Darzboru i Akrosportu

Udane starty akrobatów Darzboru i Akrosportu

Za szczecineckimi akrobatami bardzo udany start na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, które w ubiegły weekend odbyły się w Zielonej Górze.

Zawody zostały rozegrane w kategorii wiekowej młodzik we wszystkich konkurencjach, tj. akrobatyce sportowej – w dwójkach, trójkach, dwójkach mieszanych (zespoły do lat 11 w klasie młodzieżowej i do lat 13 w klasie III z choreografią) – a także w skokach na trampolinie, podwójnej mini trampolinie oraz skokach na ścieżce do lat 9. Łącznie na starcie pojawiło się 220 zawodników z 14 klubów. Województwo zachodniopomorskie reprezentowały 3 kluby, w tym aż 2 ze Szczecinka: AKS Darzbór oraz UKAS Akrosport.

Pierwsze miejsce i złoty medal w konkurencji skoków na ścieżce zdobył zawodnik AKS Darzbór Szczecinek, Alan Paszkiewicz. Co więcej, Alan w drugiej konkurencji w której startował (skoki na trampolinie) zajął świetne siódme miejsce. Medalem może pochwalić się również dwójka mieszana – Michalina Urbaniak i Maciej Bohdan – którzy zajęli drugie miejsce w konkurencji dwójek mieszanych. Nasza dwójka była najlepsza w klasie młodzieżowej, natomiast w punktacji łącznej wyprzedził ją zespół z klasy III. Przypomnijmy, że Maciej już w zeszłym roku przywiózł dwa medale z Zielonej Góry w konkurencjach skoków na trampolinie i ścieżce.

Zaraz za podium, a więc na czwartym miejscu uplasowała się dwójka mieszana UKAS Akrosport, Marianna Budnicka i Adam Popko. Naszemu duetowi na pocieszenie przypadło trzecie miejsce w klasie młodzieżowej.

Pozostałe wyniki reprezentantów szczecineckich klubów:

• Jakub Kaźmierczak – 6. miejsce na ścieżce i 12. na trampolinie (UKAS Akrosport)
  • Kornelia Machnicka – 13. miejsce na ścieżce (UKAS Akrosport)
  • Wiktoria Aleszczyk – 20. miejsce na ścieżce (AKS Darzbór)
  • Aleksandra Hałas – 23. miejsce na ścieżce i trampolinie (UKAS Akrosport)
  • Zuzanna Hałas – 24. miejsce na ścieżce (UKAS Akrosport)
  • Alicja Jóźwik – 25. miejsce na ścieżce (UKAS Akrosport)
  • Wiktoria Aleszczyk i Klaudia Paszkiewicz – 48. miejsce w dwójce żeńskiej (1 miejsce w klasie młodzieżowej, AKS Darzbór)
  • Gabriela Prejbisz i Maria Wach – 49. miejsce w dwójce żeńskiej (2. miejsce w klasie młodzieżowej, AKS Darzbór)

W punktacji łącznej klubów w konkurencji skoków na ścieżce AKS Darzbór zajął świetne trzecie miejsce, a w konkurencji skoków na trampolinie zdobył również najniższy stopień podium ex aequo z UKAS Akrosport.

Zawody rozegrane w województwie lubuskim dla młodzików są najważniejszymi, bo jedynymi w roku zawodami dla naszego regionu (województwa lubuskie, pomorskie i zachodniopomorskie), wpisanymi w kalendarz imprez Polskiego Związku Gimnastycznego. Zdobyte miejsca przekładają się na punkty dla klubów w Systemie Sportu Młodzieżowego prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Ranking ten jest bardzo ważny dla promocji województwa, powiatu i miasta.

Do zawodów sportowców przygotowali Emilia Michniewicz i Ryszard Zawada z AKS Darzbór oraz Urszula Żak-Zawada i Marcin Zawada z UKAS Akrosport. Dziękujemy zawodnikom za świetny start, rodzicom i dziadkom za wsparcie na widowni oraz Starostwu Powiatowemu w Szczecinku za pomoc w organizacji wyjazdu – nie kryją wdzięczności trenerzy oby ekip.