Strona główna Szczecinek Ukradł puszkę z datkami na rzecz chorej dziewczynki

Ukradł puszkę z datkami na rzecz chorej dziewczynki

Ludzi dobrej woli jest więcej – słowami utworu Czesława Niemena Dziwny jest ten świat można zrelacjonować wydarzenia, które były następstwem kradzieży, która miała miejsce w jednym ze sklepów na terenie Szczecinka.

Od kilku miesięcy mieszkańcy Szczecinka i okolic walczą razem z rodzicami malutkiej Nadii, która potrzebuje najdroższego leku świata. Prowadzona zbiórka pieniędzy pomoże jej przezwyciężyć chorobę SMA. Na terenie powiatu szczecineckiego i nie tylko prowadzone są działania, dzięki którym zbierane są pieniądze na leczenie. Na każdym kroku, w sklepach, lokalnych organizacjach i instytucjach można spotkać puszki, do których ludzie dobrej woli mogą wrzucać pieniądze. I to właśnie taka puszka umieszczona w jednym ze sklepów na terenie Szczecinka padła łupem 39-letniego mężczyzny.

W miniony piątek w jednym ze sklepów została skradziona puszka z pieniędzmi na „Pomoc dla Nadii”. Sprawca przeciął plastikowe opaski, którymi przymocowana była do regału puszka a następnie wybiegł z nią ze sklepu.

Kobieta pracująca w sklepie natychmiast powiadomiła szczecineckich policjantów, którzy przystąpili do działania. Wizerunek mężczyzny został zarejestrowany na sklepowym monitoringu. Od tego momentu policjanci rozpoczęli działania, które mogły pozwolić na ustalenie tożsamości mężczyzny i jego zatrzymanie.

W zatrzymaniu 39-letniego mężczyzny pomogła kobieta pracująca w sklepie, która następnego dnia spacerując ulicami Szczecinka rozpoznała sprawcę kradzieży na jednej z budów. Policjanci zatrzymali mężczyznę, który przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu.

Wczoraj Prokurator Rejonowy w Szczecinku przychylił się do wniosku Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Szczecinku i wobec 39-latka zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Mężczyźnie za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Info: st. asp. Anna Matys