Strona główna Szczecinek W DKF startuje maraton francuskich produkcji

W DKF startuje maraton francuskich produkcji

Filmem Noc 12 października Dyskusyjny Klub Filmowy w Szczecinku rozpoczyna mini maraton kina francuskiego. Na pierwszy ogień wyświetlony zostanie niesztampowy miks thrillera, kryminału i sensacji w reżyserii równie nieszablonowego Dominika Molla.

Prędzej czy później każdy policyjny śledczy trafia na sprawę, której nie potrafi rozwikłać i staje się ona dla niego rodzajem niezdrowej obsesji. Dla Yohana, świeżo upieczonego szefa wydziału kryminalnego w Grenoble, może nią okazać się tajemnicze morderstwo młodej dziewczyny imieniem Clara, do jakiego właśnie doszło na terenie będącym pod jego jurysdykcją.

Ślady na miejscu zbrodni niewiele mówią zarówno o potencjalnym napastniku, jak i jego motywie. Rozpoczynają się rutynowe policyjne czynności, będące wstępem do dalszego, skomplikowanego śledztwa. Wraz z nowymi podejrzanymi, których przesłuchuje Yohan, obraz sprawy jedynie się zaciemnia, budząc w policjancie kolejne wątpliwości. Zwłaszcza że mężczyzna ma coraz większy problem z zachowaniem odpowiedniego dystansu do podjętego śledztwa. Bezradność miesza się z frustracją, gdy pomimo wytężonej pracy wciąż jedyną pewną informacją pozostaje fakt, że do tragicznego zdarzenia doszło w nocy 12 października.

Więcej o francusko-belgijskiej produkcji tradycyjnie opowie Tomasz Czuk, opiekun szczecineckiego DKF.

REKLAMA