Strona główna Szczecinek W niedzielę znów pojedzie Strażacki Konwój Świętego Mikołaja

W niedzielę znów pojedzie Strażacki Konwój Świętego Mikołaja

Podobnie jak przed rokiem, na ulice regionu znów wyruszy Strażacki Konwój Świętego Mikołaja. Ozdobione świątecznymi dekoracjami pojazdy pożarnicze wyruszą w czerwonym korowodzie już nie tylko po terenie miasta i gminy Szczecinek. Nie zmieni się za to cel wydarzenia, i podobnie jak 12 miesięcy temu z jednej strony będzie to przestrzeganie przed czadem, z drugiej zaś promocja Ochotniczych Straży Pożarnych.

Dzięki partnerom przedsięwzięcia, mieszkańcom rozdawane będą urządzenia alarmujące o pojawieniu się tlenku węgla, których partia zakupiona przez Powiat Szczecinecki została wczoraj przekazana jednostkom z gmin uczestniczących w konwoju przez pomocników Świętego Mikołaja, czyli Violettę i Justynę ze starostwa powiatowego.

To jednak nie wszystkie atrakcje wydarzenia, a ich kulminacja nastąpi w Szczecinku, do którego strażackie wozy mają dojechać na 17:00. Odliczanie do przyjazdu konwoju będzie trwać na Placu Kamińskiego jednak już od godziny 16:00, a imprezę poprowadzi DJ Przemo. Poza mnóstwem dobrej zabawy, w Szczecinku liczyć będzie można m.in. na stoiska gastronomiczne, gry, konkursy i strażackie pokazy.

Będzie również możliwość wsparcia dwójki młodych mieszkańców – walczącego o wzrok Filipa Pawełka oraz cierpiącą na SMA maleńką Nadię Gebauer, a na zakończenie imprezy utworzona zostanie choinka ze wszystkich pojazdów ratowniczych biorących udział w wydarzeniu.