Strona główna Szczecinek Dzień Dziecka w SOSW stał się tygodniem

Dzień Dziecka w SOSW stał się tygodniem

Dzień Dziecka w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Szczecinku obchodziliśmy w tym roku przez cały tydzień. Jeszcze w poniedziałek nauczyciele wcielili się w aktorów i zaprosili dzieciaki do krainy Smerfów. W środę 1 czerwca 2022 w placówce odbyła się zabawa taneczna z konkursami, słodkimi lodami oraz odwiedzinami gościa – starosty Krzysztofa Lisa, który przyniósł naszym podopiecznym upominki.

Z kolei w piątek było zdrowo i sportowo. Dzień Sportu w SOSW rozpoczęły cheerleaderki z ekipy Dziewczyny na medal. Po pokazie artystycznym odbyły się biegi przełajowe, w których udział wzięli wszyscy uczniowie podzieleni na kategorie wiekowe. Najlepsi otrzymali medale z rąk wicedyrektor Anny Bartosz. Na boisku szkolnym dzieci mogły się sprawdzić w różnych konkurencjach sprawnościowych takich jak strzelanie 
z łuku, rzuty ringiem, jazda na rowerze lub hulajnodze połączona z resuscytacją, tor przeszkód, kręcenie hula hop na czas. Po zaciętych pojedynkach, zawodników udekorowała wicedyrektor Justyna Szałwińska. Finałem dnia tradycyjnie był mecz piłki nożnej nauczyciele kontra uczniowie. 

Po wydarzeniach sportowych dzieci mogły się posilić pysznymi owocami oraz upiec kiełbaskę przy ognisku. Organizatorami obchodów Dnia dziecka byli wspólnie UKS Victoria Szczecinek oraz SOSW w Szczecinku.

Za dofinansowanie i pomoc w organizacji imprezy dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Szczecinku, Miastu Szczecinek oraz OSiR Szczecinek.

Info: SOSW w Szczecinku