Strona główna Szczecinek Warsztaty WenDo wracają nad Trzesiecko

Warsztaty WenDo wracają nad Trzesiecko

WenDo (po polsku: droga kobiet) nie jest sztuką walki, lecz sztuką kobiecej samoobrony, skuteczną bez względu na naszą siłę, kondycję fizyczną i sprawność. Podczas 12-godzinnych zajęć nie nauczymy Cię jak się bić, lecz jak nie dopuścić do agresji, a w razie zagrożenia, jak się skutecznie bronić. Sama siebie zadziwisz swoją mocą.

WenDo nie jest terapią. Podczas zajęć uczymy asertywności, ochrony własnych granic. Często pracujemy z doświadczeniami przemocy i rozmawiamy o nich, a jeśli uczestniczka tego potrzebuje, doradzimy gdzie może otrzymać fachową pomoc i wsparcie.

WenDo uczy, jak w każdej sytuacji przestać czuć się bezradną: w miejscu publicznym, pracy, szkole, domu. Wzmacnia poczucie własnej wartości i pewności siebie. Pomaga rozwiązywać konflikty, przełamywać stereotypy, obawy, poczucie winy i wstyd.

Dla kogo są warsztaty?

W tym roku zapraszamy młode mieszkanki Szczecinka, uczennice szkół ponadpodstawowych. Szczególnie te, które noszą w sobie doświadczenie jakiejkolwiek przemocy. Ale nie jest to warunek konieczny: uważamy, że każda dziewczyna / kobieta powinna choć raz w życiu wejść na drogę WenDo i obudzić swoją moc. 

Termin warsztatów

1.     Grupa dziewczyńska (szkoła ponadpodstawowa): 20-21 października (czwartek-piątek) w godzinach 9.00-15.00  –  na tę chwilę dostępnych 15 miejsc. Liczy się kolejność zgłoszeń

2.     Grupa kobieca kontynuująca: 22-23 października (sobota – niedziela) w godzinach 10.00-16.00 – nabór zamknięty.

Warsztaty trwają 2 dni. W każdy dzień spędzimy ze sobą 6 godzin i razem nauczymy się jak o siebie zadbać i stanąć po swojej stronie. W przerwach czeka na nas serwis kawowy, wspólny obiad i dziewczyńskie pogaduchy. Ubierz się wygodnie. Bądź punktualna.

Jak i do kiedy się zgłosić?

Skontaktuj się do 19 października z Agnieszką: 
tel. kontaktowy: 508-458-800 (w godzinach 15.00-20.00)      
e-mail: agnieszkapiskozub@interia.pl

Kto poprowadzi warsztaty?

Joanna Piotrowska  – certyfikowana trenerka samoobrony i asertywności WenDo, absolwentka Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Studium Poradnictwa i Interwencji Kryzysowej organizowanego przez Instytut Psychologii Zdrowia. Laureatka „Złotego Telefonu” – nagrody przyznawanej przez Niebieską Linię osobom, które szczególnie przyczyniły się do zmian społecznych w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie lub ze szczególnym zaangażowaniem stawały w obronie osób krzywdzonych, Prezeska fundacji Feminoteka i szefowa marki kosmetycznej SamoDobro wspierającej  kobiety z doświadczeniem gwałtu, koordynatorka światowej akcji NAZYWAM SIĘ MILIARD / ONE BILION RISING – TANIEC PRZECIW PRZEMOCY – Polska

Organizatorzy: 

Grupa One Billion Rising – Szczecinek oraz stowarzyszenie Fundusz Tratwa Szczecinek 
Koordynator projektu: Agnieszka Piskozub-Rynkiewicz
tel. kontaktowy: 508-458-800,
agnieszkapiskozub@interia.pl
grupa na Facebook Nazywam się Miliard/One Billion Rising SZCZECINEK
Projekt realizowany dzięki dofinansowaniu ze środków Miasta Szczecinek

Info: Agnieszka Piskozub-Rynkiewicz